Herkesin en az bir kere geldiği, üzerine şiirler yazılan, şarkılar bestelenen güzel Bodrum. Begonvillerle kaplı beyaz küçük evleri, mandalina kokan dar sokakları, masmavi denizi… Her haliyle büyüledi  gelenleri. Gidenin ise aklı kaldı… Peki  hayranı olduğunuz Bodrum’u ne kadar tanıyorsunuz? Bu eşsiz yarımadanın, keşfedilmeyi bekleyen, manzarası ile büyüleyecek, hayranı olacağınız daha bir sürü güzellikleri var. Bunlardan biri de Adabükü…

Milas – Bodrum Havalimanı’na doğru inişe geçtiğinizde, masmavi denizin, koyların üzerinden geçersiniz. Büyüleyici bir mavilikle karşılaşırsınız. Bu sonsuz maviliğe sahip kıyının ismi ise Adabükü. Havalimanına sadece 15 dakika uzaklıkta bu gizli cennet. Havalimanından çıktıktan sonra Bodruma doğru ilerlediğinizde hemen sağ tarafta huzurlu bir lagün dikkatinizi çekiyor. Burası, Adabükü’ ne gidebileceğiniz ilk yol. Lagün ortasından geçen ince uzun yol sizi Adabükü’ ne götürüyor. Üstelik burası aynı zamanda bir kuş cenneti, Ekim-Nisan ayları arasında flamingolara da ev sahipliği yapıyor.

İkinci bir yol ise biraz daha ilerde Adabükü Kavşağında yer alıyor. Bu yol ise Dünyanın sayılı yerlerinde bulunan Halep Çamı Ormanları ile kaplı. Ormanın içinden, kıvrıla kıvrıla Adabükü’ ne varıyorsunuz. Bu iki yol da harika manzarasıyla size eşlik ediyor… Tercih size kalıyor 🙂

Adabükü’ ne vardığınızda sonsuz mavilik tam da ayaklarınızın altında oluyor. Yemyeşil kıyılar iniyor denize. Uzun uzun seyretmek için zaman anlamını yitiriyor burada adeta… Gün batımı ise eşsiz… Kırmızılar, turuncular bir renk cümbüşü yaratıyor uçsuz bucaksız denizin üstünde. Elbette bu kadarla bitmiyor Adabükü; sakin balıkçı kasabası, organik köy pazarı, müthiş manzaralara sahip mütevazi restoranları, alış-veriş yapacağınız marketleri, denizin keyfini süreceğiniz plajları, balık tutacağınız, golf, yelken, kürek gibi spor aktiviteleri yapacağınız, her daim yaşayan bir yer aynı zaman da.

Eğer yolunuz Bodrum’a düştüyse, mutlaka Adabükü’ne de uğrayın. Bu huzurlu, eşsiz doğayı keşfetmenin mutluluğunu ve heyecanını yaşayın.